Kontakt na makléře:
Červinková Klára
Mobil.: +420 604 885 222
E-mail: klara.cervinkova
century21.cz
Tuto nemovitost nabízí:

CENTURY 21 4 best living
Ke Štvanici 656/3
186 00 Praha 8 - Karlín
Tel.: 604 256 986
E-mail: jakub.krejcik
century21.cz
Web: www.century21.cz
| Typ nabídky: | prodej |
|---|---|
| Lokalita: | Praha 8 - Dolní Chabry |
| Kategorie: | Pozemek pro stavbu RD, bytů |
| Evidenční číslo: | 228 |
| Poslední editace: | 14.04.2026 |
| Vlastnictví: | osobní |
| Užitná plocha: | 866 m2 |
| Cena: | 23 800 000 CZK / objekt |
| Poznámka k ceně: |
Možná už máte představu o svém vysněném domově. Ale pořád jste nenašli to správné místo, kde by se mohl skutečně stát realitou.
V klidné části Prahy 8, na rohu ulic Pod Křížem a U Větrolamu, nabízíme stavební pozemek o výměře 866 m2, který vyniká svou polohou, soukromím i připraveností ke stavbě. Pozemek tvoří parcely č. 1235/39 a 1235/40, k. ú. Dolní Chabry.
Pozemek se nachází na samém konci stávající zástavby, což přináší více klidu, otevřený výhled do krajiny a minimum budoucích zásahů v okolí.
Co dělá tento pozemek výjimečným
rohová parcela - vzdušnost a přirozený odstup
pouze jeden přímý soused - maximální soukromí
otevřený výhled do krajiny
ideální rovinatý tvar cca 33 × 26 m
pohodlný přístup ze dvou stran
Pohodlný a právně jistý přístup
K pozemku vede široká obecní účelová komunikace ve vlastnictví hl. m. Prahy / MČ Praha-Dolní Chabry. To znamená nejen komfortní příjezd bez úzkých uliček, ale i právní jistotu bez komplikací se soukromými přístupovými cestami.
Připraveno ke stavbě
Elektřina, voda, kanalizace i plyn již vybudovány (bez dodatečných nákladů),
KPP 0,3 (běžně) + možnost individuální výjimky až na 0,5 (při KPP 0,3 možnost domu cca do 260 m2, při výjimce až cca 430 m2). Provedené sondy půdy, odnětí ze zemědělského půdního fondu již vyřešeno. K dispozici je kompletní dokumentace včetně geodetického zaměření, geometrického plánu a podkladů k sítím. Navíc jsou připraveny architektonické studie (varianty A-D), které mohou sloužit jako inspirace pro budoucí podobu domu.
Lokalita
Dolní Chabry patří mezi vyhledávané rezidenční lokality na okraji Prahy.
V blízkosti najdete: Ďáblický háj a Draháňské údolí, kompletní občanskou vybavenost, rychlé spojení na metro Kobylisy pár minut MHD, výbornou dostupnost do centra Prahy - autem jste v centru za pár minut (dle aktuální dopravní situace).
Závěrem
Tento pozemek nabízí kombinaci, která se dnes v Praze objevuje jen zřídka -
klid, prostor, soukromí a zároveň plnou připravenost ke stavbě bez kompromisů.
Ráda vám ho osobně představím přímo na místě.