Na webu DoRealit.cz najdete 33073 nabídek nemovitostí!
Soukromá inzerce zdarma.
Vložit nový nebo upravit

Prodej komerčních prostor 584m2 Olomouc

img
Fotogalerie
zpět
vpřed

Kontakt na makléře:

Vojta Jaroslav
Mobil.: +420 728 353 070
E-mail: infovojtareality.cz

Tuto nemovitost nabízí:

Vojta reality
Koželužská 591/21
Olomouc
Tel.: 728 353 070
E-mail: infovojtareality.cz
Web: vojtareality.cz

zpět na seznam nemovitostí

Typ nabídky: prodej
Lokalita: Olomouc (okres Olomouc)
Ulice: U stadionu
Kategorie: Prostory a objekty pro obchod a služby
Evidenční číslo: 00413
Poslední editace: 27.04.2020
Patro: 2
Podlaží celkem: 2
Třída energ. náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná
Užitná plocha: 584 m2
Cena: Cena v RK
Poznámka k ceně: info v RK, bez DPH, + provize RK, včetně právního servisu

Podrobný popis:

K prodeji si Vám dovolujeme nabídnout prostorný komerční objekt na ulici U Stadiónu, v blízkosti centra Olomouce. V této části města se protíná sportovní zóna zastoupená fotbalovým stadionem Sigmy Olomouc a areálem Dámského házenkářského klubu ZORA se zónou obytnou - ta je tvořena dvěma bloky bytových domů.

Objekt je cihlový a má dvě nadzemní podlaží. Půdorysný tvar objektu je do L, přičemž hlavní část představuje dvoupodlažní trakt ve tvaru obdélníku, přístavek je pouze jednopodlažní. Půdorysné rozměry objektu jsou: hlavní část 27,15 x 10,72 m, přístavek 12,08 x 9,08 m.

Prostory byly využívány pro sportovní aktivity a jako restaurace, součástí nemovitosti je také přízemní byt o dispozici 3+1. V současnosti je budova v dobrém stavebně technickém stavu. Rekonstrukci objektu je za určitých podmínek možné provést ve formě nadstavby objektu o další nadzemní podlaží. Dle Předprojektové přípravy z roku 2017 by bylo rovněž proveditelné zbourání současného objektu a vybudování moderních multifunkčních prostor. Urbanistickým záměrem předložené studie je sjednocení a regenerace v současnosti roztříštěného území, které je dehonestováno řadou „odumřelých“ nefunkčních prvků.

Základním prvkem urbanistického řešení je víceúčelový objekt nové tribuny. Tato nová hmota bude tribunou pouze zčásti, a to v parametrech, které odpovídají současným provozním požadavkům. Po stránce urbanistického řešení bude „tribuna“ novým atraktivním veřejným prostranstvím. Toto sezení podél hřiště bude doplněno o plochy zeleně. Na ploše bude také umístěno venkovní posezení před restaurací a v jeho sousedství hrací plocha pro malé děti. Nová pochozí plocha bude v jedné vodorovné úrovni a bude tvořit nástupní prostor nejen pro stávající objekt házenkářského klubu, ale také pro nový dům, jenž bude vybudován na půdorysu původní zástavby. Také je odtud navrženo nové schodiště spojující tribunu s házenkářským hřištěm.

Hlavní hmota nové budovy je navržena v půdorysné stopě stávajícího objektu. Stavba má 6 plných nadzemních podlaží a jedno uskočené poloviční patro. Až na přízemí, kde se nachází provozní zázemí domu a restaurace, bude tento objekt sloužit pro bydlení. Zmíněné půdorysy jsou doplněny o částečně podzemní patro, kde je plánováno parkování a technické zázemí domu. Pozemek mezi touto vertikální hmotou a sousedním bytovým domem je vyplněn dvoupodlažním horizontálním blokem posazeným na prosklené části probíhajícího parteru. Výškově tato partie navazuje na atiku obytného domu. Část této hmoty bude sloužit pro administrativu a část opět pro bydlení.

Pro podrobnější informace a domluvení prohlídky kontaktujte, prosím, makléře.

Poslat známému

Vaše jméno:
E-mail známého:
Text zprávy:

Poslat dotaz k nabídce

Vaše jméno:
Telefon:
Váš e-mail:
Text zprávy:
Opište kód:
©DoRealit.cz, všechna práva vyhrazena       Tvorba www stránek Winternet 2012 - 2020